ad-image

Bu siteye girdiyseniz demek ki bilmediğiniz bir dili konuşan birine derdinizi anlatmak istemiş olabilir veya akademik anlamda bir yazıyı çevirmek istemişsinizdir.

Bir çok kişi sitemizin çeviri kalitesinden memnun ancak ne olursa olsun makine tarafından yapılan bir çeviri asla bir insanın yapacağı çeviri ile aynı olmaz, elinizde tercüme edilmesi gereken kısa ve basit metinler varsa ve sizin için önemli olan bu metinlerde genel olarak ne yazdığını anlamaksa o zaman sitemizdeki ücretsiz çeviri işinizi görecektir. Sitemizde en çok kullanılan çeviriler, İngilizce Türkçe çeviri ve tabi Türkçe İngilizce çeviridir ancak diğer tüm diller arasında da bu çift dil özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Ancak yurt dışı ile yapacağınız önemli bir yazışma veya projeniz için hazırlayacağınız metinlerde kesinlikle profesyonel çeviri desteğine ihtiyacınız olacaktır. Bu bağlamda yapmanız gereken tek şey profesyonel çeviri sayfamızdaki formumuzu doldurarak dokümanınızı tarafımıza iletmek olacaktır.

Trceviri.com sitemizde ücretsiz çeviri hizmetinde sunmuş olduğumuz dillerin tamamı için ayrıca profesyonel çeviri hizmeti de sunmaktayız.

Çevir


Sitemizi ziyaret ettiğinize göre bilmediğiniz bir dili konuşan birine derdinizi anlatmak istemiş olabilir veya akademik anlamda bir yazıyı çevirmek istemiş olabilirsiniz.

Bir çok kişi sitemizin çeviri kalitesinden memnundur ancak ne olursa olsun makine tarafından yapılan bir çeviri asla bir insanın yapacağı çeviri ile aynı olamaz. Elinizde tercüme edilmesi gereken kısa ve basit metinler varsa ve sizin için önemli olan bu metinlerde genel olarak ne yazdığını anlamaksa sitemizdeki ücretsiz çeviri hizmeti işinizi görecektir. Aynı zamanda sitemizin alt bölümünde en çok kullanılan ingilizce cümlelerin çevirileri ve seslendirmelerini sizler için hazırladık, bu cümleleri bilmek yabancı ülkelere yaptığınız seyahatlerde çok faydalı olacaktır.

Sitemizde en çok kullanılan ücretsiz cümle çevirileri, İngilizce Türkçe çeviri ve tabi Türkçe İngilizce çeviridir ancak diğer tüm diller arasında da bu çift dil özelliğinden faydalanabilmeniz mümkündür.

Yurt dışı ile yapacağınız önemli bir yazışma veya projeniz için hazırlayacağınız metinlerde ise kesinlikle profesyonel çeviri desteğine ihtiyacınız olacaktır. Bu bağlamda yapmanız gereken tek şey profesyonel çeviri sayfamızdaki formumuzu doldurarak dokümanınızı tarafımıza iletmek olacaktır.

Trceviri.com sitemizde ücretsiz olarak sunmuş olduğumuz dillerin tamamı için ayrıca profesyonel çeviri hizmeti sunmaktayız.Türkçe Çevirisi
İngilizce
İngilizce Seslendirme
Günaydın. Good morning.
Tünaydın. Good afternoon.
İyi akşamlar. (selamlama) Good evening. (greeting)
Adın ne? What is your name?
Merhaba, benim adım Gül, senin adın ne? Hello, my name is Gül, what is your name?
Nasılsın? How are you?
Ben iyiyim. I am fine.
Tanıştığıma memnun oldum. Nice to meet you.
Güle güle. Goodbye.
Sonra görüşürüz. See you later.
Ben kayboldum. I am lost.
Bilmiyorum. I dont know.
Afedersiniz. Excuse me.
Lütfen. Please.
Teşekkür ederim. Thank you.
Üzgünüm. I'm sorry.
Bekar mısın? Are you single?
İngilizce öğreniyorum. I learn English.
Fiyatı ne kadar? How much does it cost?
Kaç vardır? How many are there?
Çok var. There are many.
Bunu satın almak istiyorum musunuz? Do you want to buy this?
Saat kaç? What time is it?
Nasıl Almanca "belki" diyorsun? How do you say "maybe" in German?
Anlamadım. I do not understand.
Daha yavaş konuşabilir misiniz? Would you speak slower, please?
Ben çeviri yapmak için bu web sitesini kullanıyorum. I am using this website to make translation.
Benim İngilizce konuşmak için yeterince iyi değil. My English is not good enough to speak.
Daha yavaş konuşabilirmisin? Can you speak more slowly?